شهادت حضرت زهرا(س) تسلیت باد

 

صلوات بر حضرت فاطمه زهرا(س) به نقل از امام حسن عسکری(ع)

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى الصِّدِّیقَةِ فَاطِمَةَ الزَّهْرَاءِ الزَّکِیَّةِ حَبِیبَةِ نَبِیِّکَ وَ أُمِّ أَحِبَّائِکَ وَ أَصْفِیَائِکَ الَّتِی انْتَجَبْتَهَا وَ فَضَّلْتَهَا وَ اخْتَرْتَهَا عَلَى نِسَاءِ الْعَالَمِینَ اللَّهُمَّ کُنِ الطَّالِبَ لَهَا مِمَّنْ ظَلَمَهَا وَ اسْتَخَفَّ بِحَقِّهَا اللَّهُمَّ وَ کُنِ الثَّائِرَ لَهَا بِدَمِ أَوْلَادِهَا اللَّهُمَّ وَ کَمَا جَعَلْتَهَا أُمَّ أَئِمَّةِ الْهُدَى وَ حَلِیلَةَ صَاحِبِ اللِّوَاءِ الْکَرِیمَةَ عِنْدَ الْمَلَإِ الْأَعْلَى فَصَلِّ عَلَیْهَا وَ عَلَى أُمِّهَا خَدِیجَةَ الْکُبْرَى صَلَاةً تُکْرِمُ بِهَا وَجْهَ مُحَمَّدٍ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَ آلِه‏ وَ تُقِرُّ بِهَا أَعْیُنَ ذُرِّیَّتِهَا وَ أَبْلِغْهُمْ عَنِّی فِی هَذِهِ السَّاعَةِ أَفْضَلَ التَّحِیَّةِ وَ السَّلَامِ.

خدایا درود بفرست بر بانوی صدیقه، فاطمه‏‌ی پاکیزه صالحه، که اوست حبیبه‏‌ی تو و پیامبرت و مادر اولیائت و برگزیدگان تو(امامان معصوم علیهم‏‌السلام) آن بانوئی که او را بر زنهای جهانیان برگزیده‌‏ای و برتری داده‌‏ای و انتخاب کرده‏‌ای،

خدایا تو داد او را از ستمگرانش بستان و از کسانی که حق او را سبک شمردند بازخواست نما، و به حق خون فرزندانش، خونخواه او باش.

خدایا همچنانکه او را مادر امامان هدایت و همسر صاحب لواء(علی علیه‌‏السلام)، و بزرگوار در نزد ملأ اعلی(ملائکة الله) مقرر داشتی، پس درود بفرست بر او و بر مادرش(خدیجه کبری) آن درود و صلواتی که بوسیله‏‌ی آن کرامت و آبروی افزون دهی پدرش حضرت محمد(صلی الله علیه و آله) را و آن درود و صلواتی که روشن گردانی چشمهای ذریه او را، و برسان به آنان از طرف من در این وقت بهترین درود و سلام را.

 

منبع: جمال الأسبوع: 486.

 

کرامتی زیبا و خواندنی از حضرت زهرا(سلام الله علیها)

یک مرد و زن آلمانى همراه دختر خود، به محضر آیة الله العظمى سید محمد هادى میلانى(از علمای بزرگ مشهد) وارد شدند.

پس از تعارفات معمول گفتند: ما آمده‌‌ایم به شرف اسلام نایل شویم.

آیة الله میلانى فرمودند: علت چه چیز است؟

آن مرد عرض کرد: پهلوى این دخترم که در محضر شما نشسته در حادثه‌‌اى شکست و استخوانهایش خرد شد.

چنان که پزشکان از معالجه او عاجز شدند و گفتند: باید عمل شود، ولى عمل، خطرناک است.

دخترم راضى نشد و گفت: اگر در بستر بمیرم بهتر از آن است که در زیر عمل از دنیا بروم. به هر حال او را به خانه آوردیم.

ما یک خدمتکار ایرانى داریم که او را «بى بى» صدا مى‌‌زنیم. دخترم به او گفت: من تمام اندوخته مالى خود را راضى هستم بدهم که صحت به من برگردد، اما فکر مى‌‌کنم باید ناکام و با دل پر غصه بمیرم.

بى بى گفت: من یک طبیب سراغ دارم که مى‌‌تواند تو را شفا دهد.

دخترم گفت: حاضرم تمام پول و موجودیم را به او بدهم.

بى بى گفت: تمام آنها براى خودت باشد. بدان من علویّه‌‌ام و جده من زهرا(سلام الله علیها) است که پهلوى او را به ظلم شکستند. تو با دل شکسته و اشک جارى بگو: «یا فاطمه زهرا، مرا شفا ده».

دخترم با دل شکسته شروع کرد به صدا زدن و از آن بانوى معظمه یارى خواستن. بى بى هم در گوشه خانه با گریه مى‌‌گفت:

«یا فاطمه زهرا، این بیمار آلمانى را با خود آورده‌‌ام و شفاى او را از شما مى‌‌خواهم. مادر جان! کمک کن و آبروى مرا نگه دار.»

آن مرد اضافه کرد: من هم از دیدن این واقعه در گوشه حیاط منقلب شدم و گفتم: اى فاطمه‌‌ی پهلو شکسته!

دیدم دخترم قدرى ساکت شد، ناگاه مرا صدا زد و گفت: پدر! بیا که دردم ساکت شده.

جلو رفتم و دیدم او کاملا شفا یافته.

دخترم گفت: الان در بحر بودم، بانوى مجلله‌اى نزدم آمد و دست به پهلویم کشید. گفتم: شما کیستید؟ فرمود: من همانم که او را مى‌‌خوانى.

دخترم برخاست و راحت شد و دانستم که اسلام حق است.

حالا به ایران آمده‌‌ایم و به خدمت شما رسیده‌‌ایم تا مسلمان شویم.

مرحوم آیة الله میلانى(ره) و حاضرین از این معجزه مسرور شدند و شهادتین و سایر امور اسلامى را به او آموختند و آنان با نورانیت اسلام رفتند.

منبع: (فضائل الزهراء: 109)

/ 2 نظر / 7 بازدید
مدیر سایت کانون

با سلام و خسته نباشید خدمت شما وبلاگ نویس ارزشی محترم. وبسایت کانون علمی فرهنگی مشکات اقدام به تبادل لینک با وبلاگ های فرهنگی مذهبی می نماید. برای ما افتخار است که با وبلاگ شما نیز تبادل لینک داشته باشیم. در صورت امکان ما را با نام کانون علمی فرهنگی مشکات لینک نموده و سپس با استفاده از لینک زیر اطلاع دهید تا شما در اولین فرصت لینک نماییم. http://www.kanoonmeshkat.ir/religional-blogs امیدواریم بتوانیم در آینده همکاری های بیشتری با هم داشته باشیم.

مــه بی تاب

پیغمبری که عمری غمخوار امتش بود روی کبود زهرا (س) اجر نبوتش بود ؟ ... صلی الله علیک یا سیدتنا مظلومة